P.C.Dvor
DOBRODOŠLI!
NAŠ FORUM JE NOV I VAŠEM REGISTRACIJOM POSTAJEMO BOLJI I VEĆI HVALA!

ŽELIMO VAM UGODNO DRUŽENJE

P.C.Dvor

Join the forum, it's quick and easy

P.C.Dvor
DOBRODOŠLI!
NAŠ FORUM JE NOV I VAŠEM REGISTRACIJOM POSTAJEMO BOLJI I VEĆI HVALA!

ŽELIMO VAM UGODNO DRUŽENJE

P.C.Dvor
P.C.Dvor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WiFi Umrežavanje Dvor

2 posters

Go down

WiFi Umrežavanje Dvor Empty WiFi Umrežavanje Dvor

Komentar by lik Mon Feb 06, 2012 8:52 pm

Pozdrav svima!
Odnedavno pokušavam se bežično umrežiti sa prijateljem u cilju smanjenja mjesečnih troškova za net.
Pa sam guglajući za rješenjima našao da se osnivaju udruge wifi i da ih ima svugdje, na jednom forumu gdje sam iznio neki svoj problem i požalio se da je t-com jedini provajder koji daje uslugu neta u Dvoru i da deru kako oće.
Odmah su mi predložili osnivanje jedne takve u Dvoru.
Evo jedan njihov prijedlog:

"Onda fino skupit 5-10-tak ljudi i osnovat udrugu.
Otić na opčinu da vam za slijedeću godinu rezerviraju neka sredstva, a ak imate nekakve žnjore onda budete i prije dobili.
Otić u školu i reć kak imate udrugu pa nek vam dozvole postavljanje opreme na krov i daju struju za AP.
AP će potrošit ne više od 15-20 kn struje mjesečno a to je skoro pa ništ.

Ljudi iz raznih uduga i klubova dobijaju OK pare iz proračuna opčina (manjih gradova i sela) pa nešto mogu i napravit.

Što se tiće škole, ako se ne varam to je jedna od viših građevina u Dvoru (osim crkvi )
Stavite prvu pristupnu točku na školu, ak se ne varam krov nije uopće strm i dalo bi se montirat to na dimnjak.
Jedna omnica i ovo smeće od Thomsona za prvu ruku će biti OK, poslije možete to apgrejdat.

Ja ti Thomsona mogu prepraviti da možeš spojiti drugu antenu na njega odnosno staviti RPSMA konektor gore.
Klijenti nek kupe jeftine wifi kartice i eto mreža može krenut. Kad krene ljudi će se priključivat pa će te vidjeti koliki je gušt kad se nešto pokrene vlastitim rukama.

Negdje je postojala i kuharica kako se udruga formira odnosno koje sve papire trebate složiti, a bilo bi dobro registrirati i subnet >>>odi na http://wiki.wifi.hr/subneti i vidi što je slobodno, subneti su bitni radi kasnijeg peeranja odnsono spajanja sa drugi udrugama/mrežama"

Eto zanima me šta ostali Dvorčani misle o tome?
Bili vrijedilo napraviti jednu wifi udrugu u dvoru i plaćati skroz jeftino internet povezivanje?
Imali zainteresiranih da aktivno učestvuju u organiziranju takve udruge?
Imali ljudi koji zbaju nešto više o funkcioniranju takvih udruga i takvim umrežavanjima?

lik
Senior

Broj postova : 184
Join date : 2011-07-13

Na vrh Go down

WiFi Umrežavanje Dvor Empty Re: WiFi Umrežavanje Dvor

Komentar by Metalni Tue Feb 07, 2012 1:18 am

Tesko, znas kakvi su ljudi ovde... No, kamo sreće da se promijene- ali nekako sam skeptičan.
Živi bili pa vidjeli....
Metalni
Metalni
Moderator

Broj postova : 47
Join date : 2011-07-16
Lokacija : State of Matijevici

http://jandrichcomics.blog.hr/

Na vrh Go down

WiFi Umrežavanje Dvor Empty Re: WiFi Umrežavanje Dvor

Komentar by lik Tue Feb 07, 2012 3:14 pm

Pitao sam isto i na dvorcafe forumu ali niko ni mukajet.
Stvar je dobra i ljudi se udružuju pa osim kupovine wireless kartice i plaćanja članarine u udrugi nemaju nikakvih troškova za net.
Što zajedno ne iznosi ni koliko jedan mjesečni račun kod T-šita.

lik
Senior

Broj postova : 184
Join date : 2011-07-13

Na vrh Go down

WiFi Umrežavanje Dvor Empty Re: WiFi Umrežavanje Dvor

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu