P.C.Dvor
DOBRODOŠLI!
NAŠ FORUM JE NOV I VAŠEM REGISTRACIJOM POSTAJEMO BOLJI I VEĆI HVALA!

ŽELIMO VAM UGODNO DRUŽENJE

P.C.Dvor

Ulead Photo Express 5.0 SE

Go down

Ulead Photo Express 5.0 SE

Komentar by Metalni on Mon Jul 25, 2011 12:45 pm

Obzirom da imam čast da otvorim temu recenzija, uradiću to sa jednim odličnim programom koji koristim već dugi niz godina.
Svi koji su ikada htjeli da obrađuju fotografije- sigurno su se našli u nedoumici, sa kojim programom to raditi. Naravno, prva pomisao je već čuveni "Adobe Photoshop" ali za njegovu kvalitetnu upotrebu, treba malo više znanja...
Zato postoji "Ulead Photo Express" i to verzija 5.0 SE.

Postoji još verzija, ali većina ih je manje- više ista.
Kako to obično i biva, program trebate kupiti- ali ga možete i skinuti preko torrenta.
Velicine je oko 500 mb, relativno se brzo skine.
Instalacija je glatka i brza, a traži samo serijski broj- koji je obicno priložen.

Ovaj program se često dobija u paketu kada kupujete kameru, foro aparat, grafičku karticu ili slično- što znači da je najvećim dijelom predviđen za širu upotrebu.
Samim tim je je i rad u njemu izuzetno jednostavan.

Nema nepreglednih menija, nema naziva za koji vam je potrebna enciklopedija, čudnovatih prečaca i miliona opcija koje vam vjerovatno nikada neće trebati.
Ali opet ima sve što treba.

Mogućnosti imate na pretek- od svjetla, filtera, rezanja, smanjivanja rezolucije slike, uklapanja, farbanja, crtanja... pa do raznih "artistic" modelinga, ramova, antianaliasing-a i slično.
I sve to radi brzo, bez štekanja i usporavanja.
Svaku sliku kasnije možete snimiti u bilo kojem formatu, bio to gif, jpeg ili png.
Za nekoliko sati vježbe, bićete u stanju da napravite čudo sa njim.
Na vama je da se igrate.

Što se tiče potrošnje resursa, nema brige- troši otprilike koliko i Paint. Znači, korisnici sa slabijim računarima ne trebaju da se boje da će im se komp zaglaviti.
Stabilnost samog programa je odlična, za sve ove godine- milsim da mi je samo jednom ili dva puta zaštekao, i onda sam ga morao gasiti na alt+ctrl+del.

Izgled radne povrsine je ugodan i ne zamara oči. Boje su uglavnom pastelne, sa nekoliko sitnih efekata- čisto radi razbijanja monotonije. Ako vam se ne sviđaju ponuđeni izgledi radne površine, većina stvari se može promijeniti postojećim predlošcima.
A ako vam i to nije dovoljno, ubacite svoj.

Ulead Photo Express se integriše u Windowse, tako da je dovoljno kliknuti na "open with" i slika će vam se otvoriti u njemu.

10/10

----------------------------------------
Eto toliko za ovaj put.
Ako tko ima koji predlog, slobodno predložite- a mi ćemo ga isprobati, i recenzirati.

Do tada, pozdrav svima i sretno uz "Ulead" !!! bounce

Moderator

Broj postova : 47

http://jandrichcomics.blog.hr/

Na vrh Go down

Na vrh